zahlavi

internetový časopis pro výzkum dějin studené války / a research e-magazine on Cold War

Čtyři dokumenty MZV Československa k maďarskému povstání 1956

Informace o pobytu I. Nagye na jugoslávském ZÚ v Budapešti. Ma+Bl.

V Budapešti dne 19. prosince 1956: Dne 18. prosince navštívil velvyslaneckého tajemníka Králika attaché jugoslávského velvyslanectví v Budapešti Novak Radzjanovič. O své rozhovoru s ním mě s. Králik informoval takto...(více)

Priebeh kontrarevolučného povstania – informácia. Kr/Bl.

Tajomníci velvysl´anectva ss. Zpěváček a Králik boli v útorok a stredu služobne mimo Budapešť. Potom čo neboli v stradu vpustený do Budapešti, odišli prenocovať do loveckého zámku v blízkosti Budapešti. Při tejto príležitosti se shováral s. Králik s priamym účastníkom započatia puču s. Királyom, krajským riaditelom loveckých závodov v Budapešti. O tomto svojom rozhovore ma s. Králik informoval takto...(více)

Mimoriadna tlačová zpráva. Chab/Rich.

4.12. uspořádal Jozef Chabada (pracovník velvyslanectví tiskovo-propagační práce) coctail, dostavili se: šéf tiskového odboru MZV Péter Várkonyi, ředitel MTI Sándor Barcs, tajemník Svazu maďarských novinářů Ferenc Vadász, šéfredaktor Népkaratu – István Várkonyi, 5 členů výboru Svazu maďarských novinářů – Lajos Korolovszki, Dr. Géza Saly, István Száva, Dénes Polgár, Tibor Pethö; za čsl. Stranu – Zdeněk Hoření (RP), Ladislav Porjes (rozhlas), Vladimír Šimek (ČTK)...(více)

Rozhovor s povstalcom – informácia. Ma+Bl.

Dňa 31. októbra při naloďování čsl. občanov na loď „Deák Ferencz“ hovoril vel´vyslanecký tajomník Dr. Králik s jedným z povstalcov, ktorý zabezpečovali poriadok. O svojom rozhovore ma s Králi informoval takto...(více)

Jan Adamec

Vaše reakce...

zpět

copyright © Pražský web pro studenou válku 2002-2006

CNW:Counter